O NAS

Jesteśmy zgranym, doświadczonym zespołem, dbamy o to by nasz produkt spełniał wszystkie wymagania klienta, nie boimy się wyzwań, chętnie stawiamy im czoła, staramy się odpowiedzieć na wszystkie stawiane nam pytania, bo również one uczą nas jak można inaczej podejść do tematu. Technika się rozwija, a my staramy się dotrzymać jej kroku, nie tylko dla nas samych, ale dla spełnienia wszystkich wymagań osoby, która chce wpuścić naturalne światło do domu.

HISTORIA

Skąd ten pomysł?

Od niemal 20 lat pasjonujemy się światłem naturalnym, niemal jak fanatycy tego zjawiska, które pozwala nam lepiej funkcjonować i ma wiele właściwości zdrowotnych. Nie stało się tak bez przyczyny. Pracując w ciemnych biurach oświetlanych zaledwie jednym oknem, przechodząc przez słabo oświetlone korytarze, ucząc się w zacienionych klasach, szukając rzeczy w zaciemnionych pokojach, w których działało tylko światło elektryczne, powiedzieliśmy sobie: dość!

Jest nam potrzebne naturalne światło, aby dobrze funkcjonować. Zaczęliśmy szukać rozwiązań. Jak w miejsca gdzie nie da się zamontować okna, doprowadzić naturalne światło jeśli nie można go dostarczyć w żaden znany nam sposób, no jak? To pytanie utkwiło w naszych głowach do momentu, kiedy znaleźliśmy rozwiązanie.

Okazało się, że Australijczycy najwidoczniej borykali się z tym samym problemem i stworzyli 'świetlik rurowy’, dziwne, nowe urządzenie, które rozwiązywało ten problem. Nie trzeba było długo czekać aż Amerykanie rozwinęli ten produkt, a my stwierdziliśmy: Kurcze trzeba to sprowadzić do nas!

Początki i dalszy rozwój

Tak w 1998 r. otworzyliśmy firmę najpierw sprowadzając produkty, następnie tworząc własne odpowiadające polskiemu klimatowi, potrzebom rynku i klienta. Nasze świetliki były pierwsze w Polsce i można by się domyślać jak trudno jest przekonać ludzi do tego, że taka machina ułatwi nam życie na długie lata i zadba o to, żeby wszędzie gdzie to konieczne udostępnić nam naturalne światło, a my nie będziemy musieli ponosić za to żadnych dodatkowych kosztów. Owszem, do tej pory nie jest nam łatwo, ale rozwijamy nasz produkt, szukamy nowych zastosowań i rozwiązań, dopasowujemy go do indywidualnych potrzeb, jest coraz sprawniejszy, bardziej odporny, a skuteczność w doprowadzaniu  przez niego światła jest rewelacyjna.

Do dziś wspominamy, kiedy to montowaliśmy pierwsze świetliki, któregoś razu odezwał się do nas klient i stwierdził, że jego łazienka jest tak niesamowicie oświetlona, że wszyscy w domu wychodząc z niej próbują zgasić światło, zapominając o tym, że nie było włączone.

Jesteśmy w pełni zadowoleni z działania świetlików, ale w dalszym ciągu ciężko jest uświadomić społeczeństwo, że światło naturalne oferuje nam znacznie więcej od światła sztucznego, a poniesiony raz koszt zmieni nasze życie na lata.

Sami ostatnio siedząc w biurze zastanawialiśmy się czy to nasze świetliki tak świecą czy wmontowana w nich oprawa oświetleniowa? (oprawa oświetleniowa to wysokiej klasy produkt wmontowany w świetlik, aby w nocy można było doświetlić pomieszczenie dodatkowym energooszczędnym światłem elektrycznym co pozwala na korzystanie tylko z jednego produktu do oświetlania pomieszczeń)  Pogoda była paskudna, lał deszcz i na dworze było ciemno, ktoś rzucił: „Oprawa pewnie jest włączona.” Szef wstał podszedł do włącznika i jak się okazało włączył oprawę: „Jednak nie była włączona”. Na naszych twarzach zagościł uśmiech, bo nawet paskudna pogoda nie powstrzymuje przedostającego się przez świetlik naturalnego światła.

I o to właśnie nam chodzi.

o nas swietlik rurowy - O NAS