Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Nie trzeba się wiele zastanawiać, żeby podać kilka przykładów zastosowania rury w codziennym życiu, ale czy można wykorzystać je do czegoś jeszcze?

Najczęściej rurami przedostaje się woda i ciepło do naszych domów, innymi wychodzi to co zostawimy w toalecie, sami wiecie. Dzięki nim dostaje się gaz do naszych kuchenek, a rura wydechowa pozwala na uwalnianie spalin z naszego samochodu. Jest mnóstwo zastosowań jakie znamy z codziennego życia, lecz nie tylko.

Już od prawie 100 lat istnieją koncepcje stworzenia rur próżniowych, dzięki którym będą mogli z niewiarygodną prędkością przemieszczać się ludzie. Kilka lat temu miliarder Elon Musk wpadł na pomysł żeby stworzyć tego rodzaju środek transportu nazwany przez niego Hyperloop, prace nad projektem i wcieleniem go w życie trwają do dziś. Co ciekawsze w konkursie na najlepsze trzy miejsca, gdzie może powstać Hyperloop bierze udział też Polska.

My mieliśmy inny pomysł. Rurą przesyłamy do waszego domu naturalne światło. Jak?Przez świetlik rurowy, którego działanie jest niezwykle proste. Kopuła umiejscowiona na dachu zbiera promienie słoneczne do rury, która za pomocą odbić lustrzanych przesyła światło do wybranego przez nas pomieszczenia w domu.

Świetlik rurowy daje większy komfort funkcjonowania w domu. Przesyłane przez niego naturalne światło jest dla nas znacznie zdrowsze od sztucznego, ponieważ nie męczy naszych oczu, pozwala lepiej się skoncentrować, a wytwarzana dzięki niemu serotonina poprawia nasz nastrój.

person 731151 1920 300x200 - Rury, po co nam te rury?

Komentarze są wyłączone

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

e-mail: sklep@swietlikirurowe.pl

Tel. +48 601 906 406