Słońce- instrukcja obsługi!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Jesteście gotowi na lato?

Wielkimi krokami zbliża się lato, ciepłe dni i dużo słońca. Nie musimy co prawda czynić nie wiadomo jakich przygotowań, ale warto pamiętać o paru drobiazgach.

  1. Promienie słoneczne docierają do nas cały czas niezależnie od pogody. Pamiętajmy, że w bezchmurny dzień kiedy słońce świeci mocno, nie musimy wystawiać się na jego promienie przez długi czas. Aby wykorzystać jego dobroczynny wpływ na nasz organizm, wystarczy wyjść na słońce, na ok. 30 minut do godziny dziennie. Nie musimy też bezczynnie siedzieć, kiedy idziemy do sklepu, pracy, spotkać się ze znajomymi, słońce już oddziałuje na nasz organizm.
  1. Kiedy nasze ciało ma być wystawione na oddziaływanie promieni słonecznych przez dłuższy czas, pamiętajmy o zabezpieczeniu się odpowiednimi kremami z filtrami UV. Wybierając krem najlepiej jednak sprawdzić czy chroni zarówno przed promieniami UVA jak i UVB. Te drugie też są dla nas szkodliwe.
  1. Wielogodzinne opalanie się na plaży to głupota, wiadomo, że każdy chciał by mieć ładną, ciemną opaleniznę, ale zazwyczaj tak długotrwałe wystawianie się na słońce kończy się bólami głowy, zmęczeniem, oparzeniami skóry, a nawet udarem słonecznym.
  1. Kiedy chcemy spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu postarajmy się znaleźć zacienione miejsca żeby odpocząć, jeśli nie ma takiej możliwości, to czapka na głowę będzie idealna. 🙂
  1. Upalny dzień? Nie ubieraj się na czarno! Czarny kolor nie odbija promieni słonecznych, więc bardzo szybko się zgrzejesz.
  1. Jeśli nie masz do tego odpowiedniego sprzętu nie patrz się prosto w słońce, jest to bardzo szkodliwe i może doprowadzić nas nawet do ślepoty. Tym bardziej zapomnij o patrzeniu na słońce przez aparat lub lornetkę bez odpowiednich filtrów.

Z mojej strony to tyle, życzę wam udanych wakacji!! 🙂

Komentarze są wyłączone